Malatya Sohbet Odaları

Spread the love

Malatya Sohbet Odaları, Bugün sizlerle diğer adı Kayısı cenneti olan. Malatya ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. Yöresel ürünleri hakkında kısa bilgiler öğrenelim, Nufusu, yerleşim yeri, coğrafyası. Kısacası Malatya halkı için topraklarının nekadar zengin olduğunu, bugün öğrenicez.

Reklam ( Malatya Sohbet )

malatya-sohbet-odalari
Malatya Chat Arkadaşlık

Malatya Türkiye sınırları içerisinde yer alan 81 ilinden birtanesidir. Adını topraklarında yetişen nefis kayısılarla duyuran Malatya’da tabiki sadece kayısı yetişmiyor. Bu verimli topraklarda istediğiniz kadar meyve sebze üretimi yapılmaktadır. Yoğun olarak kayısı verimliliği üst düzeyde olduğundan, tat ve gelişme açısından daha verime elverişli toprak sayesinde, üreticilerin büyük çoğunluğu kayısı üretmektedir. Biz Sohbet Chat odaları kurucuları Malatya Sohbet Odaları açarak halka bir teşfikde bulunmuş oluyoruz. Birbirleri arasında tanışmaları kaynaşmaları daha üst düzeyde olması için, çalışmalarımızı daha da hızlandırmış durumdayız.

Malatya Neleri Meşhurdur

Topraklarının büyük bir kısmı verimli ve üretmeye elverişli olan Malatya yer ölçümü ve coğrafyası. Yazımızın başındada anlattığımız gibi kayısı verimliliği daha üst düzeydedir. Dağlık kesimlerinde küçük ve büyük baş hayvancılık yapan halkı, ilde damızlık keçi ve koyun yetiştirmeciliği enstitüsüde bulunmaktadır. Ayrıca yemek olarak Kayısılı kavurma, Kara Çorba, Gırık, Malatya Kömbesi, Patlıcan Tava, Elmalı Köfte, Banık Köfte, Acılı Ayran ve Pimpirim Çorbası da sıralamada yer almaktadır. Malatya Sohbet Odaları olarak işte bu kültürlerin paylaşılması, bizler için çok önemlidir.

Malatya’da Gezilicek Yerler

Türkiye’mizin her ili ayrı güzel, her yeri ayrı özeldir. Malatya olarak gezilicek gidiceğiniz zaman görmeye değer yerleri sizlerle paylaşıcaz. Malatya’ya girdiğinizde yapmanız gereken tek şey kayısı yemek olmasın güzel tarihi eserlerin yapılarında burada yer aldıgını unutmayın. Bir Yeni Cami mesela bu Cami’nin özelliği tamamı kesme taşlarla yapılması hatta 1894 yılında yaşanan depremde belirli kısımları hasar alması nedeniyle II. Abdülhamit han tarafından tadılatı için On Bin Altın gönderilmiştir. Malatya Kalesi mesela kale diyip geçmeyin gidip yakından görmek gerekiyor. Kale’nin özelliği Beş gen Yapıya sahip olmasıdır 500 lü yıllara dayanan kale şuan bakılmadığı için harabe durumuna düşmüştür.Polat Suyu Mağaraları’nın ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Giriş kısmı oldukça dar bir geçitten giriyorsunuz, Mağara içi oldukça nemli olduğundan yerlerin kaygan olması uyarılarla size bildirmemiz gerekmektedir. Giden arkadaşlarımızın dikkat etmesi gerekmektedir.

En son gürpınar şelalesiyle makalemizin sonuna geliyoruz arkadaşlar. Malatya için hazırladıgımız servüen burda son buluyor. Sizleri Ücretsiz sohbet olan chat odalarımıza bekliyoruz. Ayrıca Kanka Sohbet yazımızıda okuyabilirsiniz. Keyifli sohbetler.

Muhabbet ve merhamet insanlığın; hiddet ve şehvet de hayvanların sıfatlarıdır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.