Mardin Sohbet Odaları

Spread the love

Mardin Sohbet Odaları

Merhaba sevgili Sevdik Sohbet kullanıcıları, Bugün yine Türkiye iller Sohbet sıralamasında kullanıcılarımız tarafından en çok konuşulan bir ilimizi tanıyacağız. Sevdik global odaları arasındada bir ay boyunca kalacağınıda belirtelim. Neresi burası diyecek olursanız tabiki başlıkta belirttik. Mardin Sohbet Odaları adı altında Mardin ilimizide tanıma fırsatımız olucaktır.

Reklam ( Mardin Sohbet )

Mardin ve İlçeleri

Türkiye’nin büyük şehir olarak adlandırdığı iller arasında Mardin ilimizide görmekteyiz. Sevdik sohbet olarakda kullanıcılarımızın görüşlerine önem verdiğimiz için yorumlarda büyük ilgi gören medeniyetler şehri Mardin ilimizi tanımaya ve global kanallar arasında bir aylığına bir numaraya yükseltmeye karar verdik. Mardinli arkadaşlarımızın sohbet Chat grubumuza katılmaları Mardin hakkında bilgi vermeleri için hem arkadaşlığımızın pekişmesi, hemde halkın bir arada olmasını amaçlıyoruz.

Şehrimizde tarihi yapıların mevcut olması yurt dışı ve yurt içi olarak ayrı bir öneme sahiptir. Yurt dışı derken uluslar arası kuruluşların kültür mirası kabul ettiği tarihi yapıların bulunduğunu biliyoruz. Bu nedenle ayrı bir ilgi odağı olmuş durumdadır.

Bu Yazımızda ilginizi Çekebilir  Kayseri Sohbet Odaları

İlçeleri

Mardin ilimizin nufus olarakda önem taşıdığı ilçelerine şöyle bir göz atalım.

 • Dargeçit
 • Derik
 • Kızıltepe
 • Mazıdağı
 • Midyat
 • Nusaybin
 • Ömerli
 • Savur
 • Yeşilli

Gibi ilçeleri Nufus bakımından ve Turizm bakımından en bilinen ilçelerindendir. Mardin ile ilgili daha detaylı bilgiyi yorum ve Sohbet Chat bölümüze girerek doğma büyüme Mardinli olan arkadaşlarımızdan canlı canlı sohbet yaparak öğrenebilirsiniz.

Mardin’in Neyi Meşhur

Bizi takip eden sıkı kullanıcılarımız bildiği gibi Türkiye’nin her ilini tanıtırken kesinlikle neyi Meşhur diye bakıyoruz. İllerimizin her biri birbirinden güzel doğası ve yemek kültürüyle meşhurdur. Öyleki ünümüz taaa Yurtdışlarına kadar uzanmakta ve sırf yemek yemeye gelen bazı insanlar bile vardır. Mardin’in neyi Meşhur diye sorduğumuzda hemen sıralayalım.

İşkembe Dolması : Özellikle Bu işkembe Dolmasını ilk sıraya yazdım çünkü arada kaybolmasını istemedim. Bildiğiniz oğlak veya kuzu’nun işkembesinden yapılan fakat içeriği çok zengin ve doyurucu tok tutucu özelliği vardır. Prinç, nane, et ve nohut katılımıyla bu muhteşem lezzeti ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Soğan Kebabı : Öncelikle kıymayı güzel harçlayıp özenle seçilen soğan’ların içine doldurulup Salça suyu ile güzelce pişirildiğinde brşeye dikkat edilmesi gerekiyor. DİKKAT yerken parmaklarınıza dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu Yazımızda ilginizi Çekebilir  Bartın Sohbet Odaları

Accin : Belki ismini yeni duyan arkadaşlarımız vardır. Fakat içeriği zengin dana eti bulgur harmanlamasından tutun çeşit çeşit baharında birleşmesiyle lezzeti 2 ye katlamaktadır. Enson işlemler bittikden sonra üstüne Yumurta kırarak afiyetle yiyebilirsiniz.

Mardin Gezilicek Yerler

Geldik en güzel bölümlerden birine .:) Mardin Gezilicek Yerler çok güzel yerleri göreceğimizden eminim hadi bakalım nereleri tanıma fırsatı bulup nereleri göreceğiz.

Dara Antik Kenti : Orta çağ tarihçilerin anlatımlarına göre Pers Kralı III. Darius’un (MÖ 336-330) Büyük İskender’e (MÖ 336-323) Tarihlere bakarmısınız lütfen. Karşı karşıya yaptığı savaşta hayatını kaybetmiştir. Öldüğü yerin ismini Dara olarak Adlandırıldığı ve öyle kaldığı söylenmektedir. Gezilip görülücek yerlerden bir tanesidir.

Dara Antik Kenti
Dara Antik Kenti

Mardin Evleri : Taşın hayat bularak güzelleştiği bir yer gördünüzmü? Mardin evlerinin sıralandığı bölğe tam olarakda bu şekildedir. Mazi dağlarının eteklerine sıralanan yapısıyla dikkat çekiyor. Kaleden bakıldığında üst üste binmiş şekilde görünen Mardin Evleri ile doğal bir görüntü oluşturmaktadır.

 

 

 

Yorumlar (1)

YORUM YAZ
 1. Muş Sohbet Odaları Sohbet, Chat, Mobil Sohbet Muş ilimiz Hakkında Bilgi diyorki:

  […] Mardin Sohbet Odaları […]

Yorum yaz

Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle Oturup Kuru Ekmek Ye…

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.