Yozgat Sohbet Odaları

Spread the love

Yozgat Sohbet Odaları

Türkiye’nin en güzel şehirlerini tanıtmaya devam eden Sevdik Sohbet Ekibimiz. Buğün sizlerle birlikte Yozgat Sohbet Odaları adı altında Şirin ve bir o kadar da güzel olan Yozgat ilimizi tanımaya çalışacağız. Her ilin ayrı özellikleri olduğu gibi Yozgat ilimizde neler var. Neeleri meşhur, gezilicek görülücek yerleri nereler öğrenicez.

Reklam ( Yozgat Sohbet )

Yozgat ilimizi Tanıyalım

Türkiyenin iç anadolu bölgesinde yer alan ilimiz. Bozok yaylasının eteklerine yerleşimi bulunan bir şehrimiz olup. Güneyine yakın Delice ırmağı bulunmaktadır. Merkezini baz alırsak yıllık ortalama sıcaklığı 9 Dereceyi bulmakta olup biraz serin bir şehrimize benziyor. Kuzeye doğru indiğimizde hava biraz ısınsada genelleme olarak bu şekilde bir hava sıcaklığı bulunmaktadır.Yozgat ilinin Nufusu bakımından incelediğimizde. 2019 Nufus verilerine bakarsak Türkiye 83.154 bin genel toplamından, 421.200 kişiyi Yozgat ağırlamaktadır.

Yozgat Gezilicek Yerler

Gezilicek yerleri sıraladığımızda buralara gitmek mecburidir. Demiyoruz tabiki gezmek görmek sizin en doğal hakkınız bizler sadece önerilerde bulunuyoruz. Yozgat halkının sanal dünyada buluşma mekanı olan Sevdik Sohbet odalarında kullanıcılar girip sohbet esnasında Yozgat Gezilicek yerleri sıralaması kadar güzel bir şey yok. Kendine has doğasıyla güzellikleriyle tanımamız bizim açımızdan da güzeldir.

  1. Çamlık Milli Parkı : Yozgat Çamlıgı parkı 1958 Yıllarında Milli Park olarak Duyurulmuştur. Araştırmalara göre çıkan sonuçlarda. Kara Çam türüne ait  Kafkas Çamı
    (Pinus nigra Arn. Subsp. Pallasiana) denilen 400 – 500 yaşlarında, olarak tespit edilmiştir. Ayrıca Çamlık Parkı içerisinde bulunan 43 Familya dan 144 çeşit içinde 212 farklı bitki türü yaşamkta olup. içerisinde 30’a yakını endemük türü bulunmaktadır.
  2. Bozok Yaylası: Yozgat sınırlarının bulunduğu mecraya, Bozok Yaylası olarak adlandırılmıştır. Delice ırmagı ile Çorum suyunun ulaştığı vadilerle ayrılmış düzlüklerle oluşmaktadır. Bozok Yaylası yükseltisini merak edenler için 1200 ile 1400 arasında yükseltiye ulaşmaktadır. Yozgat’ın önem taşıyan yaylaları arasında 1. sırada olduğunun altını çizelim.
  3. Sarıkaya Kaplıcaları : Termal turizm’e adım atan Sarıkaya Kaplıcaları, Yozgat ilinin yaklaşık 77 km güneydogusunda bulunan Sarıkaya ileçesinin merkezinde yer almaktadır. Bakanlık tarafından da onay almış termal turizm merkezi, 48 derece sıcaklığa sahip. Çıkış sıcaklığı 48 derece iken, dinlendirme sistemiyle 35-40 derece sıcaklıga uygun şekilde termal tuzim merkezi halka açık şekilde kullanılmaktadır.
  4. Yozgat Saat Kulesi : Şehir merkezinde bulunan Saat kulesi. Şakir usta isminde bir Saat ustasına yaptırılmıştır. Asırlık bir saat olan Yozgat Saat kulesi. Toplam 7 kattan oluşmakta ve kuledeki saatler kule ile aynı yaşta olduğunu da söyleyelim.
Bu Yazımızda ilginizi Çekebilir  Sohbet Red

Not: Yozgat Sohbet ilimize ulaşımda çok rahattır. Ankara Sivas hızlı tren Yozgat ilinden geçmektedir.

Yorumlar (3)

YORUM YAZ
  1. Seviyeli Sohbet Odaları Sohbet, Chat, Mobil Sohbet – Sevdik.Net | Sohbet | Mobil | Chat diyorki:

    […] Yozgat Chat Siteleri […]

Yorum yaz

Hadi Yaramı Sarmaya Merhemin Yok. Yalandan da Olsa Gönül Alamaz Mısın?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.