Amasya Sohbet Odaları

Spread the loveAmasya Sohbet Odaları

Yeni güne yeni bir şehir tanıtımı ile başlamak ne kadar güzel oluyor. Her gün bir şehrimizin tanıtımını yapıyoruz Bugün sizlerle birlikte Amasya Sohbet Odaları tanıtımını, daha doğrusu. Araştırma yaparak birlikte öğreneceğimiz çok şey var. Türkiye iller sohbet sırlaması 81 ilimizin tanıtımı bittikden sonra güzel bir makaleyle bir araya toplayarak yapılıcaktır.  Amasya ilimize dönelim bakalım neler var.?

Reklam ( Amasya Sohbet )

Amasya Nerede ? ( Hangi Bölgede )

Her ilimiz ayrı güzel olduğu gibi, Amasya ilimizinde kötü olduğunu asla söylemeyiz. Google araştırmalarımda Amasya Nerede? Amasya Hangi Bölgede? bulunuyor. Gibi birçok sorunun sorulduğunu gördüm. Türkiye haritasını önümüze aldığımızda Amasya Orta Karadeniz Bölümünde yer aldığını görmekteyiz. Genel olarak Karadeniz Bölgesinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Amasya merkez ilçesi konumunda yer almaktadır. 2019 yılı verilerine göre Amasya nufusu 150.828 nüfusuna sahiptir. Anadolunun eski yerleşim yerlerinden sadece birtanesi olduğunuda öğrenelim.

Amasya’da Gezilecek Yerler ?

Amasya Sohbet Odaları
Amasya Sohbet OdalarıHer zaman şehir araştırmalarımızda Gezilecek görülücek yerleri paylaşıyoruz. Amasya’da Gezilecek Yerler dediğimizde mükemmel yerler olduğunu gördük. Tarihe dayanan çok güzel, Amasya Kalesi gezip görmenizi tavsiye ederim. Pontus Kralları Kaya Mezarları yine öyle Amasya’nın hemen hemen 3 4 yerini inceleme aldım Tarih kokan bir şehir olarak gözüküyor. 1075 Yılında Türkler feth ettikden sonra birçok yerin güzelleşmeye başladığı göz ile görülür hale gelmiştir. 1242 yılında inşa edilen, Burmalı Minare Cami gibi. 1242 yılında inşa edilmiş olup Amasya’nın tarihi simgelerinden biri olmuştur. Burma görünümlü minaresi vardır. 

Bu Yazımızda ilginizi Çekebilir  Isparta Sohbet Odaları

Amasya Gezilecek Müzeler?

Tarih kokan şehirde müze olmaması imkansız gibi birşeydir. Amasya sınırları içerisinde bulunan 6 müzesi bulunmaktadır. Müzeleri gezip görmenizi tavsiye ederiz her biri birbirinden güzel, Aşağıda sıralı şekilde yazdığımız müzelere uğramadan gelmeyin.:)

 

  1. Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi
  2. Şehzadeler Müzesi
  3. Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi
  4. Minyatür Amasya Müzesi
  5. Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi
  6. Amasya Arkeoloji Müzesi
Ferhat ile Şirin
Ferhat ile Şirin

Amasya Sohbet Chat

Bugünlük bukadar arkadaşlar. Amasya Sohbet Odaları tanıtım burada sona ermekte. Aslında birde Amasya’da Ne Yeriz yemeliyiz gibi sorularında cevaplarını bulmak vardı ama uzatmamak istedim. Sohbet odaları kısmınada yer ayıralım. Amasya için Sohbet Chat bölümü açıldığı için çok heyecanlıyım. Birçok ilin sohbet odası mevcut fakat Amasya ilimizi tanıdıktan sonra, buradan gelicek arkadaşları merak ediyorum. Uzaktan davulun sesi hoş gelmesin. Gerçi öyle gözükmediği apacık ortada fakat içinde yaşamak başka birşey olsa gerek. Amasya’lı tüm arkadaşlarımızı Sohbet Sunucumuzda görmek isteriz. Tamamen ücretsiz olan odalarımıza Mobil Sohbet aracılıgı ile son sistem web sayfa yazılımız sayesinde. Girişleriniz de hiçbir sorun olmayacaktır.

Yorum yaz

Kötülük insana tamahtan gelir. Kanaatten kimse ölmedi, hırsla da kimse padişah olmadı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.